Wesele Twoich Marzeń

Idealny fotograf na wesele

Opublikowano dnia 28 Luty 2013

Ślub i wesele to takie wydarzenia w życiu człowieka, które pamięta się przez całe życie. Jeśli wszystko przebiegło zgodnie z planem i życie nowożeńców układa się dobrze, chętnie się wraca do wspomnień z tych wydarzeń. Chętnie się wspomina i ogląda zdjęcia. Aby je mieć, potrzebny jest dobry fotograf na wesele, które te chwile uwieczni.

Fotograf na wesele czy tylko na ślub i sesję ślubną

Ślub i wesele niestety pochłaniają dużą ilość pieniędzy i większość par stoi przed koniecznością ograniczania kosztów. Fotograf na wesele zdaje się im czasem zbyteczną ekstrawagancją. Wiadomo, że jego czas kosztuje, więc są pary, które decydują się tylko na jego obecność w trakcie ślubu i podczas sesji ślubnej. Oszczędza się tylko pozornie.

Fotograf na wesele to dobry pomysł, gdy organizujemy przyjęcie na co najmniej kilkadziesiąt osób, gdy przewidziane są tańce i zabawy. Naprawdę warto uwiecznić te chwile. Przy okazji powstanie ciekawy materiał do dalszego wykorzystania. Będzie można ze zdjęć przygotować książeczkę z podziękowaniami dla gości, będzie można wybrać ulubione zdjęcia do ramki lub sprezentować gościom. Ważne, by tych zdjęć nie było za dużo. 100-150 zdjęć jest ilością całkowicie wystarczającą. I tak docelowo nikt nie będzie miał czasu przeglądać większej ilości. Większa ilość też będzie raczej sprowadzała się do powielania tych samych kadrów przy zmianie co najwyżej głównych bohaterów zdjęć.

Fotograf na wesele zupełnie nie sprawdzi się, gdy planujemy małe przyjęcie, bardziej sprowadzające się do uroczystego obiadu. Nie jest to wielkie pole do popisu, bo trudno uwieczniać gości w sytuacji, gdy tylko siedzą przy stole, rozmawiają i spożywają posiłki. W takim przypadku zupełnie można odpuścić umawianie się z fotografem także na wesele.

Fotograf na weselu także się bawi

Fotograf na wesele powinien przyjść z nastawieniem, że także będzie uczestniczyć w zabawę, tyle że z aparatem w ręce. Mogą z tego powstać bardzo fajne i niecodzienne zdjęcia, ujęcia niejako od środka zabawy. To będzie nie tylko świetna pamiątka, potwierdzająca fajna zabawę w trakcie wesela, ale i materiał na prezent później dla rodziny czy przyjaciół. Na pewno znajdą się zdjęcia z udziałem najbliższych, które potem można sprezentować w ładnej ramce, zrobić z nich kolaż. Możliwości jest sporo i wcale nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Fotograf na wesele to powinna być osoba komunikatywna, łatwo nawiązująca kontakty, umiejąca zachęcić ludzi do zabawy, jednocześnie dbając, by zdjęcia wyszły naturalnie a nie przesadnie wystylizowane. Warto zadbać o zdjęcie wspólne gości z młodą parą. Grupowe jak i z konkretnymi osobami, rodzinami, grupą przyjaciół.