Wesele Twoich Marzeń

Jaki powinien być idealny zespół na wesele?

Opublikowano dnia 22 Luty 2013

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka i jego bliskich. Każdy pragnie by pod każdym względem był to dzień wyjątkowy, odpowiednio zaplanowany, by goście bawili się wyśmienicie najlepiej do białego rana. O sukcesie tego przedsięwzięcia w dużej mierze zależy odpowiednia oprawa muzyczna i ekipa, która będzie umiała zachęcić gości do zabawy. Zespół na wesele powinien wyczuć gusta gości i dopasować się do nich.

Muzyka na żywo przeplatana zabawami

Cały czas na weselach dominują zespołu muzyczne, składające się co najmniej z 2 muzyków. Docenia się odpowiedni wokal. Od zespołu zależy jak bawić się będą goście , musi mieć on odpowiednio zróżnicowany i bogaty repertuar. Musi mieć także odpowiednie wyczucie gości, wiedzieć, jakie utwory zostaną przyjęte entuzjastycznie, a jakie mogą zniechęcić do zabawy. Dobry zespół po pierwszych kilkudziesięciu minutach zabawy weselej umie dopasować repertuar do gości. Umie także zorganizować im zabawę. Jak wszyscy się bawię, nie gasi ich zapału romantycznymi balladami, tylko zachęca do aktywności żywiołowymi piosenkami.

Już podczas wyboru zespołu należy wiedzieć, czy zależy nam tylko na oprawie muzycznej, czy także poprowadzeniu imprezy. Coraz więcej par odchodzi od zabaw na weselu, ale są regiony w Polsce, gdzie jest to element tradycji cały czas kultywowany.

Dobrze jest mieć uzgodnione wcześniej zabawy, a chociaż ich charakter. Uniknie się w ten sposób wpadek i zredukuje do minimum zagrożenie, że dana zabawa nie będzie odpowiadać naszym gościom weselnym.

Dobry zespół będzie umiał wejść w taką interakcję z gośćmi, że nie będzie problemu do zachęcenia ich do wspólnych wygłupów.

Zespół na wesele a muzyka z płyt

Coraz częściej zespół muzyczny zastępuje na weselu dj, który puszcza utwory z płyt. To rozwiązanie jest przede wszystkim tańsze, angażuje mniej osób, nie wymaga odpowiedniego zaplecza. Bardzo często gdy decyzja o organizacji wesela zapada szybko i na jego organizację nie ma się czasu, dj jest sporym ułatwieniem. Często jednym rozwiązaniem, bo większość zespołów ma już zajęte terminy.

Zespól na wesele trzeba tak samo szybko rezerwować jak salę weselną. Gdy organizuje się ślub w 1-3 miesiące, trudno o odpowiednią kapelę, spełniającą oczekiwania i przyjęte standardy. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie dj\’a. Musi mieć jednak on duży zasób utworów i umieć odpowiednio pokierować gośćmi, wyczuć i zaobserwować przy czym chętniej się bawić. Gdy tańczą, tak dobierać utwory, by jak najdłużej pozostali na parkiecie. Powinien wykazać się elastycznością i kreatywnością. Być także otwartym na sugestie.

Tu, podobnie jak obserwując zespół na wesele, trzeba sprawdzić kilka osób, nim podpiszemy ostateczną umowę, wpłacimy zaliczkę.