Wesele Twoich Marzeń

Sukienki ślubne i odpowiednie do nich dodatki

Opublikowano dnia 21 Luty 2013

Przygotowania do wesela także z pozycji gościa są czasochłonne i stresujące. Każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. W przypadku rodziny jest to okazja czasem do spotkania po dłuższym czasie niewidzenia się. Wybór odpowiedniej sukienki wieczorowej dla pań jest sprawą kluczową i niezwykle ważna. Aby cała kreacja zrobiła odpowiednie wrażenie, konieczne są także odpowiednie dodatki, wygodne ale eleganckie buty, niecodzienna fryzura i wieczorowy makijaż.

Sukienki ślubne te długie i w wersji mini

Choć co chwilę zmieniają się trendy modowe, znakomita większość kobiet w przypadku wybierania się na wesele, decyduje się ubrać sukienkę. Trzeba przyznać, że większość pań w sukniach prezentuje się niezwykle elegancko, a właśnie sukienka w roli głównej jest przez mężczyzn odbierana jako ubranie najbardziej kobiece i podkreślające seksapil pań.

Sukienki wieczorowe wyróżniają się krojem, zastosowanym materiałem, kolorystyką. Zasadniczo widzimy dwa równoprawne nurty w tej kategorii kobiecych ubrań. Są kobiety, które w przypadku przyjęć, wesel, ważnych uroczystości, preferują tylko długie suknie, a są panie, które niezależnie od okoliczności, najlepiej czują się sukienkach w wersji mini. Projektanci myślą o obu tych grupach docelowych. Są także pewne fasony, rozwiązania ponadczasowe.

Przy wyborze sukienki weselnej warto mieć swoje typy, modele, które szczególnie przypadły nam do gusty. Niestety dopiero na etapie przymiarki okazuje się, czy dana stylizacja nam pasuje czy nie. Czasem to co jednemu pasuje, drugiego pokazuje jakby w krzywym zwierciadle, uwypuklając mankamenty figury, zamiast je tuszować. Czasem nie tyle krój co kolor okazuje się zupełnie chybiony. Zawsze przed zakupem, warto daną sukienkę przymierzyć, skonsultować się z zaufaną osobą. Unikniemy w ten sposób przykrych komentarzy, nieprzyjaznych szeptów i dużego dyskomfortu.

Sukienki wieczorowe a odpowiednie dodatki

Aby stylizacja na wesele była wykończona, sukienka wieczorowa powinna być dopełniona odpowiednią biżuterią. Należy jednak zachować pewien umiar i bardziej postawić na mniej niż więcej. Dodatkową ozdobą będzie dopasowany, nie za krzykliwy, nie za delikatny makijaż. Warto także na tę okoliczność zadbać o odpowiedni kolor lakieru do paznokci.

Warto także zwrócić uwagę na buty. Nie chodzi tylko o kolor, fason, ale przede wszystkim wysokość obcasa. Nie należy wybierać się na imprezę jaką jest wesele w zupełnie nowych butach. Grozi to obtarciami, odciskami i dużym dyskomfortem. Lepiej wcześniej kupić buty i regularnie w nich chodzić, choćby tylko po domu, żeby się dopasowały do nogi.