Wesele Twoich Marzeń

Sposoby na szukanie zespołu muzycznego na wesele

Opublikowano dnia 5 Luty 2013

Ślub i wesele w zamyśle mają być jedynym niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu. Wybór terminu, miejsca, zadbanie o odpowiednią oprawę należy zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. O powodzeniu wesela w dużej mierze decyduje zespół muzyczny, który albo rozkręci weselnych gości, albo przykuje ich do stołów. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiedni zespół muzyczny na wesele.

Marketing szeptany, czyli wywiad ze znajomymi

Obecnie przygotowania do ślubu i wesela mogą trać nawet dłużej niż standardowy rok. Z odpowiednim wyprzedzeniem trzeba rezerwować salę. Cały czas w Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, wyzwaniem są sale weselne mogące pomieścić większą ilość gości niż 50-80 osób. Znalezienie odpowiedniego lokalu, który spełni coraz bardziej ekstrawaganckie oczekiwania młodych i rodziny, już do łatwych nie należy, a co dopiero dograć odpowiednie szczegóły. O powodzeniu wesela w dużej mierze decyduje odpowiednio dobrana menu i co jeszcze ważniejsze sprawdzony zespół muzyczny.

Bywając na przyjęciach weselnych członków rodziny, jak i przyjaciół i znajomych, planując swój ślub i wesele, warto przyjrzeć się tam grającym zespołom. Może któryś szczególnie przypadnie nam do gustu, czymś pozytywnie zaskoczy, zrobi odpowiednio dobre wrażenie.

Można także popytać znajomych, nawet jeśli nie było się na ich weselu, o ich zespół muzyczny. Zawsze można później umówić się z muzykami i zobaczyć jak grają na innym weselu, sprawdzić ich „na żywo”.

Zespół muzyczny na wesele z ogłoszenia

Rynek zespołów muzycznych grających na weselach jest całkiem spory. Ceny takiej usługi są także zróżnicowane. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji, spotkać się z kilkoma zespołami. Jeśli nie chcemy polegać na opiniach znajomych, taki zespół można także znaleźć w internecie. Bardzo często dołączony jest do oferty plik dźwiękowy, bądź filmowy pokazujący klimat, umiejętności wokalne i inwencję twórczą zespołu.

Przy takim wyszukiwaniu zespołu trzeba być jednak bardzo ostrożnym i wyczulonym. Warto sprawdzić wiarygodność zespołu, poprosić o możliwość konfrontacji poprzez rozmowę z ich klientami. Bardzo ważne jest także spisanie umowy przedwstępnej i umówienie się, że po zaliczce kolejną wpłatą będzie cała suma, po weselu.

Można także zobaczyć, kogo polecają użytkownicy internetu. Sprawdzić rozmowy na forach internetowych, zobaczyć, na co inni zwracali uwagę szukając zespołu, jakie błędy popełnili, a na czym zyskali. To czego czasem wprost nie powiedzą znajomi, w sieci znajdziemy bez problemu. Wynika to z poczucia anonimowością jaką daje internet.

Na forach można dostać namiary na zespoły grające na weselach, z których użytkownicy byli zadowoleni. Dowiedzieć się, kto w jaki sposób nie spełnił oczekiwań nowożeńców. Dotarcie do tej bezcennej wiedzy wymaga jednak czasu i cierpliwości.