Wesele Twoich Marzeń

Dekoracje weselne by stworzyć niepowtarzalny klimat

Opublikowano dnia 6 Styczeń 2013

Każdy szykując ślub i wesele pragnie by było to wydarzenie niezwykłe, by goście dobrze, pozytywnie wspominali udział w tej uroczystości. W ferworze przygotowań nie można zapomnieć o tym, co w dużej mierze decyduje o powodzeniu wesela, o odpowiedniej dekoracji weselnej. Trzeba też postawić o odpowiednią oprawę muzyczną i zadbać o smaczne dania.

Dekoracje weselne i ślubne

Sporadycznie jest tak, że dekoracje weselne para młoda musi sama zorganizować. Z reguły jak wszystko inne można znaleźć firmie, która za nas się tym tematem zajmie. Przyjeżdżają oni na miejsce, oglądają zarówno kościół jak i salę weselną, mogą przygotować projekt propozycji, wycenę. Oni zajmują się montażem i posprzątaniem dekoracji po imprezie.

Bardzo często dekorowaniem sali i kościoła zajmuje się ktoś z kwiaciarni, w której zamawiamy kwiaty, wiązankę ślubną. Oni najlepiej wiedzą, po jakie rozwiązania sięgnąć, trzeba tylko ustalić optymalny budżet. Bardzo ważną część dekoracji weselnej stanowią kwiaty. W kościele mogą być ozdobą ławek, miejsca przygotowanego dla pary młodej i świadków, nie wspominając już o ołtarzu. Na sali wesel odpowiednia dekoracja jest potrzebna na stołach. Szczególnie wyróżniać powinno się miejsce, gdzie siedzieć będzie para młoda.

Dekoracje ślubne to także odpowiednio ułożone obrusy i serwetki, odpowiednio upięcia i zastosowane pomysły na eleganckie ich zastosowanie. Atmosferę tworzą też świecie, płatki róż, jakimi mogą być posypane delikatnie stoły. Odpowiednią oprawę zapewnią ustrojone filary, kolumny, wejście na salą weselną. Odchodzi się od balonów i kotylionów na rzecz różnego rodzaju upięć na ogół szarf dwukolorowych. Już sam wybór kolorystyki dekoracji ślubnej decyduje o odbiorze imprezy. Ostrożnie trzeba sięgać po ciemne kolory, za jasnych także należy unikać.

Jak zorganizować dekorację weselną

Poza tym, że coraz więcej kwiaciarni oferuję usługę dekorowania kościoła i sali weselnej, są także firmy mające takie doświadczenie. Na ogół odpowiednią wiedzę i umiejętności mają pracownicy firm specjalizujący się w organizacji wesel. Konsultant weselny musi wykazać się nie tylko wiedzą ale i konkretnymi umiejętnościami. Jeśli sam z czymś sobie nie jest wstanie poradzić, powinien móc nam wskazać miejsca, gdzie ten problem rozwiążemy.

O tym na jakie rozwiązania się zdecydujemy przygotowując odpowiednią dekorację weselne, niestety przede wszystkim decydują środki finansowe, jakie na ten cel możemy przeznaczyć. Nie jest jednak tak, że najefektowniejsze rozwiązania są najdroższe. Wystarczy troszkę inwencji twórczej i można mieć ciekawą i niecodzienną dekorację weselną.