Wesele Twoich Marzeń

Dekoracje ślubne – na co się zdecydować?

Opublikowano dnia 5 Styczeń 2013

Przygotowując ślub i wesele trzeba zadbać o wiele elementów, wiele spraw zgrać w czasie i zorganizować z odpowiednim wyprzedzeniem. Jedną z takich kwestii są dekoracje ślubne, dotyczą one zarówno kościoła jak i elementów ubioru pary młodej. Rozwiązania kwiatowe mocno uzależnione są od pory roku. Jest też sporo rozwiązań i podpowiedzi związanych nie tylko z ceremonią ślubną ale i weselem.

Akcenty kwiatowe nie tylko w kościele

Dekoracje ślubne mają podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości, wprowadzić parę młodą i gości w atmosferę weselną. Dekoracje te jednak muszą być subtelną ozdobą wnętrza, a nie czymś co daje wrażenie przepychu. Cały czas najczęściej sięga się po kwiaty zarówno w kwestii dekorowania kościoła jak i sali weselej. Często dekoratorzy starają się, by była zachowana spójność w dekoracji, by na przykład elementem łączącym był ten sam gatunek kwiatów.

Nie chodzi tylko o odpowiednią dekorację ołtarza i ławek w kościele, czy jakiś akcent w urzędzie stanu cywilnego. Dekoruje się także sale weselne, kwiaty mogą być ozdobą stołu weselnego, specjalnej ścianki przy miejscach państwa młodych. Osobną część stanowi dekoracja samochodu do ślubu. Tu konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie kwiatów tak, by bez problemu przetrwały drogę na ślub i później na wesele.

Kwiaty stanowiące element dekoracji ślubnej muszą być pierwszej świeżości, by przetrwały ścięte dzień uroczystości. Jest to szczególnie ważne w sezonie wakacyjnym, kiedy największym wrogiem dekoracji jest upał. Są formy, które wykorzystują odpowiednie chwile i dekoracje zraszają wodą.

Domy rodzinne państwa młodych

Co region kraju to inne zwyczaje weselne. Na prowincji i terenach wiejskich wciąż można spotkać się ze zwyczajem dekorowania domów rodzinnych państwa młodych, by zaakcentować i wszystkim wokoło także w ten sposób pokazać, jak ważne wydarzenie w życiu rodziny ma miejsce.

Dekorowanie to najczęściej objawia się tym, że pojawiają się jakieś ozdoby w oknie, balony na podwórzu, dekoracja jest przy wejściu do domu. Na ogół bardziej wymowna jest dekoracja w domu panny młodej, z którego odbiera ją pan młody w drodze do kościoła.

Dekoracja sali weselnej

Dekoracja ślubna konieczna jest także na sali, gdzie odbędzie się wesele. To właśnie ona nada klimat temu miejscu, wprowadzi odpowiednią atmosferą. Nie chodzi tylko o uroczyście nakryte stoły, kwiaty na stole, akcenty przy krzesłach, ale wyszczególnione miejsce dla nowożeńców. Dekoracje przygotowuje się także na pierwszy taniec. Para młoda może tańczyć w sercu ułożonym z róż.

Dekoracje ślubne warto zamówić w pakiecie od razu do kościoła, na salę weselną, na samochód oraz bukiet ślubny. Wtedy mamy szansę na negocjacje cenowe i szansę na utrzymanie spójnego stylu.