Wesele Twoich Marzeń

Ostatnia szansa na szaleństwa, czyli wieczór kawalerski

Opublikowano dnia 17 Październik 2012

Ślub i wesele poprzedza wieczór kawalerski w przypadku pana młodego i jego kolegów i wieczór panieński w przypadku panny młodej i jej koleżanek. Pomysłów na te wieczory jest wiele, dużo zależy od inwencji twórczej organizatorów, odwagi i kreatywności. Do realizacji najbardziej szalonych pomysłów potrzeba jest także odpowiednia suma pieniędzy. W końcu ma to być pożegnanie stanu wolnego i niezapomniana noc dla przyszłej pary młodej. Każdy pan młody chce mieć wieczór kawalerski, który przejdzie do historii, o którym będzie się często mówić, wspominać go. Podpowiadamy kilka rozwiązań.

Wieczór kawalerski nie tylko wieczorem alkoholowym

Wieczór kawalerski na ogół organizuje świadek pana młodego, ktoś z jego najbliższej rodziny, przyjaciel. Jest to spotkanie w męskim gronie poprzedzające ślub i wesele. Często jest to wspólny wypad do klubu, dyskoteki, zabawa i rozmowy przy alkoholu. Można wieczór uatrakcyjnić występem striptizerki.

Coraz częściej jednak organizator wieczoru kawalerskiego stara się, by spotkanie to nie sprowadziło się tylko do większej niż zazwyczaj ilości alkoholu i prowokacyjnych gadżetów z sex shopu. Coraz częściej ma to być coś szalonego, podnoszącego adrenalinę, spełnienie marzeń pana młodego.

Co bardziej kreatywni i zamożni fundują lot helikopterem, skok na bungee, skok spadochronowy, lot na paralotni. Są i tacy co stawiają na aktywną integrację i wieczór kawalerski zaczyna się już za dnia. Może to być wyjazd integracyjny podczas którego panowie będą się bawić paintball, można postawić na sprawdzenie się jeździe na quadach, można pomyśleć o rozbudowanej ściance wspinaczkowej. Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń zapewne piwo i mocniejszy alkohol także smakować będą pełniej.

Wieczór kawalerski na spokojnie

Wieczór kawalerski można także potraktować jako okazję do spokojnej integracji. Miłośnicy wypadów w góry często decydują się na wyprawę na wschód słońca na dany szczyt. Albo wieczór kawalerski organizują sobie w górskim schronisku. Łączą przyjemne z pożytecznym.

Innym rozwiązaniem jest wyjazd do spa, z którego coraz częściej chętnie korzystają także panowie. Najpierw oddają się aktywności na basenie, siłowni, mogą skorzystać z jazdy konnej i innych form spędzania czasu wolnego, by wieczorem zrelaksować się w centrum wellness. Skorzystać z jacuzzi, sauny, masażu. A później wybrać się do hotelowego baru na dalszą część świętowania. Z tej opcji częściej jednak korzystają panie w ten sposób organizując wieczór panieński.

Wieczór kawalerski a stereotypy

Panie boję się przebiegu wieczoru kawalerskiego swoich narzeczonych. Wyobrażają sobie, że wydarzenie sprowadza się do skorzystania z usług prostytutki, a tak dzieje się sporadycznie i w bardzo specyficznym środowisku. Częściej jest to dobra zabawa w męskim gronie, więcej w niej sprośnych dowcipów niż realnego ryzyka zdrady.